Sony Xperia S

Sony Xperia S shrnutí

Sony Xperia S Sony Xperia S je úžasný chytrý telefon, který se začal prodávat na začátku března roku 2012. Je to také první Xperia vyrobena jen pod značkou Sony. Pod povedeným krytem telefonu se ukrývá perfektní hardware. Výpočetní výkon zajistí dvoujádrový procesor s taktem jader 1500 Mhz, 1Gb ram a 32 Gb uživatelské paměti. Sony Xperia S má revoluční 4,3 palcový TFT display s vysokou jemností 371 dpi a rozlišením 720x1280 pixelů. Baterie má kapacitu 1750 mAh a udrží telefon i 2 dny bez nabití. Zaujal Vás Sony Xperia S ?

Konstrukce

Sony Xperia S stojí Kde koupit nejlevněji >>
Sony Xperia P stojí Kde koupit nejlevněji >>
Sony Xperia Go stojí Kde koupit nejlevněji >>

Sony Xperia S z boku Sony Xperia S se vydala novým směrem a odlišila se od předchozích modelů. Jak vidíte na fotkách, je to dobře a telefon působí luxusním dojmem. Povrch telefonu je plastový, nejedná se ale o běžný materiál, podle výrobce je použita nanotechnologie. Díky tomu je telefon na omak poměrně měkký. Tloušťka telefonu Sony Eperia S je v nejtlustším místě až 1 cm, to je celkem dost. Mobil na první pohled zaujme průhledným proužkem, který odděluje bradu a zbytek těla. Za zadním krytem se skrývá baterie s kapacitou 1750 mAh, ta ale nelze vyjmout. Do přístroje pasuje pouze Micro SIM karta, tu Vám dnes vystříhnou v každé značkové prodejně telefonů.

Displej

Tady se odehrály veliké inovace, tento model má nejjemnější displej ze všech telefonů Sony. Může za to rozlišení 720x1280 obrazových bodů na úhlopříčku 4,3 palce. Zobrazovací technologie je TFT a jemnost se vyhoupla na 371 DPI. Lepší podání barev obstarává technologie Bravia, kterou mají i některé televizory. Bohužel jsme se nedočkali ochrany Gorila Glass. Naštěstí výrobce v balení dodává ochrannou fólii a kožené pouzdro.

Fotoaparát

Sony Xperia S fotak Fotoaparát vlajkového modelu Sony Xperia S dostal 12 megapixelů. Kvalita fotek je výborná a nelze si na nic stěžovat. Fotky jsou pěkně kontrastní a podání barev je reálné. Videa jdou natáčet v rozlišení Full HD, ale občas bych uvítal více snímků za sekundu. Jedinou výtkou je dle mého názoru umístění objektivu, občas se do záběru nechtěně připletou prsty. Celkově fotoaparát hodnotím jako výborný.

Výkon

Telefon reaguje svižně díky dvoujádrovému procesoru Qualcomm MSM8260 (2× Scorpion, 1,5 GHz). Grafiku vykresluje grafický čip Adreno 220. Výkonový zázrak nečekejte, díky displeji s obřím rozlišením je výkon utlumen. Nesetkal jsem se ale s žádným zasekáváním. Operační systém Android 2.3 je v dnešních dnech možno nahradit Androidem 4.0, který přinese zrychlení internetového prohlížeče, lepší podporu NFC a další hromadu vylepšení.

NFC a SmartTags

Sony SmartTags NFC neboli Near Field Communication je technologie, která dovoluje komunikovat s ostatními zařízeními na krátkou vzdálenost bez nutnosti něco potvrzovat či nastavovat. Uplatní se třeba v bezhotovostních platbách. Sony Xperia S tuto technologii podporuje. Využitelnost je dnes zatím jen malá, proto firma Sony vymyslela takzvané SmartTags. Tyto malé žetonky v sobě mají NFC vysílač s určitým kódem. Pokud telefon tento kód zaznamená, spustí akci, kterou si předem můžete nastavit. Uvedu příklad : zadním krytem se dotknete SmartTagu a spustí se Vám internetový prohlížeč a Skype. Nastavovat lze vpodstatě cokoli.

Alternativa

Pokud Vám Sony Xperia S nějakým způsobem nevyhovuje, budete muset kouknout po konkurenci. Pokud máte dostatek financí a nebudou Vám vadit větší rozměry, měl bych pro Vás tip na nejvybavenější telefon současnosti, Samsung Galaxy S3. Tento telefon je absolutní špička na trhu a musím říci, že zaslouženě. Určitě si o něm přečtěte více a rozhodněte se sami.

Diskuze

Pokud se Vám nezobrazuje diskuze, máte pravděpodobně aktivní blokování reklam AdBlock nebo podobný systém.

ApeMobile.cz – O mobilech nejlépe Sony Xperia S , Sony Xperia P , Sony Xperia U Copyright © 2012